Rolety zewnętrzne: Złoty Dąb
Rolety zewnętrzne: Grafit

Rolety zewnętrzne Rolstyl

Rolety zewnętrzne, stosowane głównie z myślą o zabezpieczeniu wnętrza przed wandalizmem i włamaniem, idealnie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem oraz nasłonecznieniem. Nowoczesne rolety zewnętrzne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, stanowią również doskonałą izolację akustyczną, termiczną, powodują znaczne oszczędności w zużyciu energii cieplnej, zabezpieczają otwory okienne i elewację przed zniszczeniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wybór typu rolety, a także sposobu jej montażu uzależniony jest od tego, na jakim etapie budowy domu podjęto decyzję o zastosowaniu rolet zewnętrznych (na etapie projektu, w trakcie budowy, na gotowym obiekcie). Z uwagi na konstrukcję oraz technologię montażu rolety zewnętrzne możemy podzielić na: rolety zewnętrzne elewacyjne STANDARD, rolety podtynkowe INTEGRO, rolety zewnętrzne naokienne BC LEVER, rolety zewnętrzne RKS.

Rolety zewnętrzne elewacyjne standard

Różnią się od pozostałych typów rolet zewnętrznych tym, że montuje się je do elewacji budynku, we wnęce okiennej lub drzwiowej. Zaletą rolety elewacyjnej jest możliwość jej montażu do istniejących, wykończonych budynków. Skrzynka rolety elewacyjnej jest elementem widocznym. Z tego powodu dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych. Skrzynki rolet fasadowych mają kształt kwadratowy lub owalny. Wykonane są z aluminium. Z takich samych materiałów zbudowane są profile (lamele, prowadnice, listwy dolne).

Rolety podtynkowe Integro

Z pośród rolet zewnętrznych dostępnych na rynku osłon okiennych rolety zewnętrzne podtynkowe są najbardziej dogodnym rozwiązaniem. Przeznaczone są głównie do nowo budowanych budynków, mogą być jednak stosowane również dla budynków już istniejących. Podstawowym założeniem konstrukcyjnym rolet podtynkowych jest możliwość wkomponowania skrzynki w elewację zewnętrzną budynku, dzięki czemu skrzynka ta staje się niewidoczna. Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi. Wymaga jednak wcześniejszego wykonania wrębu w nadprożu okiennym, w którym umieszczona będzie skrzynka. Dzięki klapie rewizyjnej, znajdującej się na zewnątrz budynku można wykonać prace konserwacyjne i serwisowe bez zakłócania prywatności domowników.

Rolety zewnętrzne naokienne Bc Lever

Instalowane na etapie osadzania stolarki okiennej, przystosowane są do montażu z większością systemów stolarki okiennej i drzwiowej. Montażu skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzeniem we wnęce. System ten dzięki rozwiązaniom technicznym umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic: zabudowa od zewnątrz, od wewnątrz, całkowita. Dzięki dużej gamie oklein może pozostać również niezabudowana. W fazie budowy budynku lub wymiany stolarki otworowej należy uwzględnić wysokość skrzynek rolet naokiennych i o tę wartość zwiększyć wysokość otworu pod okno lub drzwi. Dostęp do klapy rewizyjnej - od wewnątrz budynku.

Rolety zewnętrzne RKS

System RKS przeznaczony jest do stosowania w nowo wznoszonych, projektowanych budynkach. Rolety RKS zwijane do kasety z twardego styropianu, dostosowano do różnej grubości i rodzaju muru, zapewniając optymalne rozwiązanie i czystą architektoniczną koncepcję zabudowy przy zachowaniu skutecznej izolacji termicznej.

(C) 2013 Rolstyl